Applied Thermal Engineering

Kolejna publikacja w ramach wspólnego projektu badawczego z Politechniką Wrocławską W związku z realizacją projektu badawczego z Politechniką Wrocławską POIR.04.01.04-00-0037/15 pt. Opracowanie innowacyjnej w skali świata metody miejscowego odbioru ciepła w urządzeniach mieszających z zastosowaniem pulsacyjnych rurek ciepła oraz materiałów zmiennofazowych (PCM) ukazał się w jednym z najbardziej renomowanych czasopism na świecie Applied Thermal Engineering artykuł pt. Flower Shape Oscillating Heat Pipe – a novel type of oscillating heat pipe in a rotary system of coordinates –an experimental Investigation. Artykuł jest posumowaniem prac badawczych wykonanych w ramach tego projektu w których opracowaliśmy innowacyjny w skali świata dysolwer z miejscowym odbiorem ciepła.

Zachęcamy Państwa do lektury. Artykuł można za darmo przez 50 dni pobrać za pomocą poniższego linku.

https://authors.elsevier.com/a/1bYd-4r6Kv1YH7

O FIRMIE:

Firma GRENKELEASING Sp. z o.o. działa w ramach międzynarodowego koncernu GRENKELEASING AG z Baden-Baden, obecnego na niemieckim rynku finansowym od lat 70-tych.  
GRENKELEASING AG jest jedną z największych, niezależnych niemieckich firm leasingujących środki trwałe, niezwiązaną z żadnym producentem ani bankiem. Specjalizuje się w finansowaniu nowoczesnych technologii, w tym w szczególności sprzętu komputerowego i oprogramowania, sprzętu kserograficznego, fotograficznego, medycznego oraz telekomunikacyjnego. Aktywnie działa w ponad 20 krajach Europy.

 


GRENKELEASING oferuje proste i szybkie finansowanie przedmiotów
za pomocą leasingu.

ZALETY NASZEGO LEASINGU:
• Finansowanie w PLN;
• Stała Rata - finansowanie przy zastosowaniu stałej stopy procentowej - raty leasingowe są niezmienne przez cały okres leasingu;
• Minimum Formalności - nie wymagamy dokumentów z US i ZUS;
• Szybka Decyzja wszystkie formalności do załatwienia nawet w 1 dzień;
• Finansowanie na 100% - opłata wstępna wynosi od 0% do 40%;
• Leasing przedmiotów już od 3000 zł netto (1500 zł netto w przypadku sprzętu IT),
• Okres leasingu - od 24 do 48 miesięcy (możliwość leasingowania do 60 msc);


RODZAJE UMÓW:

LEASING TRADYCYJNY
Klasyczny i najbardziej popularny na polskim rynku rodzaj umowy leasingowej, który zawiera w sobie opcję nabycia przedmiotu leasingu. Charakteryzuje się tym, że po zakończeniu umowy, klient ma prawo nabyć przedmiot umowy za wartość końcową z góry określoną w umowie.

LEASING NOWOCZESNY
Najczęściej stosowany w krajach zachodnich typ umowy dla przedmiotów nowoczesnej technologii o szybkim tempie zmian. Cechą tego leasingu jest to, że nie zawiera w umowie gwarancji wartości zakupu przedmiotu leasingu. Jednakże i tutaj klient ma możliwość zakupu sprzętu (po skończonym leasingu) za jego wartość rynkową. Najczęściej jednak, klient zwraca użytkowany sprzęt firmie leasingowej i zawiera kolejną umowę na nowszej generacji sprzęt.


Wymierną korzyścią z wyboru finansowania zakupu środka trwałego poprzez powyższe formy leasingu jest możliwość zaliczenia w koszty uzyskania przychodu całej raty leasingowej (kapitał + odsetki), również podatek VAT można odliczyć w całości z każdej FV czynszowej.WYMAGANE DOKUMENTY:

WYMAGANE DOKUMENTY – PROCEDURA PROMOCYJNA
(dotyczy przedmiotów od wartości 1.500 – 10.000 zł. netto):

1. Wniosek – procedura promocyjna. ( bez danych finansowych , bez majątku )
2. Dokumenty założycielskie firmy w zależności od formy prawnej (wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub KRS, umowa spółki)
3. Dwa dowody tożsamości.


WYMAGANE DOKUMENTY – PROCEDURA UPROSZCZONA
(dotyczy przedmiotów od wartości 10.000 – 30.000 zł. netto):

1. Wniosek – procedura uproszczona.
2. Dokumenty założycielskie firmy w zależności od formy prawnej (wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub innego rejestru lub KRS, umowa spółki)
3. Dwa dowody tożsamości.

WYMAGANE DOKUMENTY – PROCEDURA ZWYKŁA
(dotyczy przedmiotów powyżej 30.000 zł. netto):

1. Wniosek i Informacja dodatkowa do wniosku – procedura zwykła.
2. Dokumenty założycielskie firmy w zależności od formy prawnej (wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub innego rejestru lub KRS, umowa spółki)
3. Regon i NIP.
4. Dwa dowody tożsamości.
5. Powyżej 100.000 netto dodatkowo Bilans + RZIS za ostatni rok lub PIT

GRENKELEASING sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do wymagania dostarczenia innych dokumentów finansowych poza wymienionymi powyżej oraz zaświadczenia z Urzędu Skarbowego i ZUS o braku zaległości płatniczych.


PRZEBIEG TRANSAKCJI:
1. Złożenie wniosku wraz z informacjami dodatkowymi do wniosku.
2. Przekazanie wymaganych dokumentów.
3. Wybór wariantu warunków finansowych.
4. Wydanie decyzji odnośnie możliwości udzielenia leasingu.
5. Podpisanie umowy i wydanie przedmiotu leasingu.

 

Kontakt:

MAŁGORZATA LESIAK

Specjalista ds. handlowych


Grenkeleasing sp. z o.o., ul. Gen. Wł. Sikorskiego 2-8 , 53-659 Wrocław
Telefon: 071 785 51 74
Tel. kom. 691-711-231
Fax : 071 785 51 84
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Wynalazkiem z W9 interesują się zagraniczne firmy. Przyniósł też dwa patenty.

Naukowcy z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego zastosowali niewielkie pulsacyjne rurki ciepła i materiały zmiennofazowe do chłodzenia chemicznych substancji w procesie mieszania. Ich rozwiązanie – opracowane wspólnie z dolnośląską firmą globimiX – pozwala uniknąć przegrzania i ryzyka wybuchu. Przedsiębiorstwo ma już pierwszych zainteresowanych kupnem urządzenia z tym wynalazkiem.

Zobacz więcej...


miło nam poinformować, że nasza Firma znalazła się wśród laureatów prestiżowego grona „Diamentów Forbesa” 2020. „Diamenty Forbesa” to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość.

Znaki zastrzeżone

OHIM EU:

Rospatent, Ukrpatent:

 OHIM, Ukrpatent:

globimix TM

Katalogi

Zapraszamy do pobrania aktualnych katalogów produktów marki Globimix i Ircom EKT.

 Pobierz katalog Pobierz katalog

 

 

Początek strony