Kulki ceramiczne SiLibeads

Typ A 99.3

Koraliki ceramiczne z tlenku glinu o zawartości 99,3 % Al2O3 („2N”)

Spiekane kulki mielące SiLibeads® typ A 99,3 mają ciężar właściwy ≥ 3,8 g/cm3 i zawartość tlenku glinu ≥ 99,3% w swoim składzie chemicznym. Są określane w żargonie technicznym jako kulki „2N”. Te kulki mielące nadają się do stosowania zarówno w młynach poziomych, jak i pionowych. Kulki mielące są standardowo dostępne w zakresie wielkości 0,2 mm do 1,8 mm, z frakcją 0,1 mm w zakresie 0,2 mm do 0,4 mm oraz z frakcją 0,2 mm w zakresie 0,4-1,8 mm. Specjalne rozmiary i specjalne frakcje są dostępne na życzenie.

Obszary zastosowania

Jakość kulek jest wykorzystywana w szczególności do przygotowania surowców technicznych do produkcji elementów ceramicznych z tlenku glinu. Wysoka zawartość tlenku glinu w kulkach zapewnia to, że materiał mielący z tlenku glinu praktycznie nie jest zanieczyszczony obcym materiałem i jest bardzo zbliżony do rozdrabniania autogenicznego.

W przemyśle lakierniczym kulki ceramiczne SiLibeads® typ A99.3 nadają się do rozdrabniania i dyspergowania systemów barwnych zawierających tlenek glinu z pigmentami zarówno nieorganicznymi, jak i organicznymi. Ze względu na niski ciężar właściwy, 3,8 g/cm3, kulki te nadają się do przygotowania zawiesin o niskiej / średniej lepkości.

Atrybuty jakości

W przypadku kulek ceramicznych SiLibeads® typ A99.3 stosuje się najdrobniej zmielone surowce. Proces spiekania jest indywidualnie dostosowany do tego materiału i przyczynia się do powstania gęstej mikrostruktury. Kulki mają matową powierzchnię, dużą okrągłość i charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi. Ta doskonała jakość, w połączeniu z właściwym doborem rozmiaru i innymi dopasowanymi parametrami, prowadzi do poprawy jakości i opłacalności procesu mielenia.